Ako získať freewifi na Slovensku?

Každého internetového maniaka občas trápi slabý wi-fi signál. A hlavne v prípade, ak je balíček mobilných dát už dávno prekročený a vyzerá to tak, že suma na faktúre sa vyšplhá poriadne vysoko. V tom prípade je ideálny čas na freewifi. Ako získať bezplatný signál wi-fi prakticky kdekoľvek? Dá sa to vôbec?

5 tipov, ako neplatiť za wifi pripojenie na internet

  1. Zistite si, ktoré podniky ponúkajú freewifi

Existuje mnoho firiem, obchodných reťazcov, či reštaurácií, ktoré ponúkajú svojim klientom wifi zdarma. Bezplatné wifi máte napríklad aj u McDonald´s. Zistite si teda, ktoré podniky vo Vašom meste takúto službu ponúkajú a máte postarané. Mnohé reštaurácie a bary dokonca svojich zákazníkov na freewifi upozorňujú, napríklad nálepkami vo výkladoch. Nebudete mať teda problém takéto podniky vo svojom okolí objaviť.

  1. Využite službu freewifi people

Služba freewifi people umožňuje majiteľom kaviarní nielen zviditeľniť sa, ale aj poskytnúť svojim klientom wifi zdarma. O čo ide? Stačí, ak zákazník „lajkne“ facebookovú stránku alebo zverejní svoju polohu. A získa  bezplatné wifi v konkrétnej prevádzke. Za jednorazový poplatok tak majitelia prevádzok získajú nielen skvelú reklamu, ale aj pridanú hodnotu pre svojich zákazníkov.

  1. Stiahnite si aplikáciu Wi-fi finder

Po stiahnutí tejto aplikácie si v databáze sietí zadáte konkrétne mesto a krajinu a aplikácia Vás informuje o dostupných sieťach. Túto aplikáciu ale využijete viac pri cestách do zahraničia. Obsahuje totiž bezdrôtové siete z približne 144 krajín, pričom zo Slovenska je ich v databáze len zopár.

  1. Webové stránky zdarma

Ak sa napríklad nemôžete pripojiť k freewifi, skontrolujte si, či nie sú ponúkané aspoň nejaké stránky zdarma. Čo to znamená? Napríklad niektoré letecké spoločnosti poskytujú svojim zákazníkom možnosť prezerať určité stránky počas letu zdarma. Samozrejme, nepomôže Vám to, ak si potrebujete vybaviť niečo dôležité. Ale aspoň zaženiete nudu! Opäť je to však možnosť, ktorú využijete skôr pri cestovaní.

  1. UPC freewifi

Ak ste zákazníkom spoločnosti UPC, môžete využívať výhodu v podobe freewifi hotspot-ov. Vďaka tejto službe získate bezplatný prístup do viac ako 73 tisíc wifi hotspotov na Slovensku. Táto služba je dostupná aj v ďalších európskych krajinách. Opäť teda niečo pre domácich, ale aj cestovateľov.

V dnešnej dobe už teda ani vymoženosť ako bezplatný internet nie je nereálna. Stačí sa len poobzerať a využiť všetky možnosti!

Autorské právo: alexandralexey / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár